Pro děti a zájemce

Ahoj děti,

rádi bychom vás uvítali v Tykadle. Tykadlo je zdarma a mohou ho navštěvovat děti od 6ti do 15ti let. Tykadlo je otevřené od pondělí do čtvrtka odpoledne od 13.00 do 17.00 hodin, ve středu do 18.00 hodin. Máme tady HERNIČKU, POČÍTAČE, STUDOVNIČKU a TĚLOCVIČNU.

V herničce máme výtvarnou místnost, kde si malujeme obrázky a vyrábíme výrobky z různých materiálů. Hrajeme tu také různé společenské hry. Nejvíce máme v oblibě hru Twister nebo Aktivity, hrajeme také kvízy například z pohádek, z animovaných seriálů nebo jiné vědomostní kvízy. Větší děti můžou hrát v herně na playstationu. V herničce také pořádáme aktivitu s názvem Cesta kolem světa, ve které se můžeš dozvědět spoustu zajímavých informací o různých zemích světa. Neboj se, nebudeme tě tu nutit učit se, nejsme škola ;-), ale ukážeme ti, že i zeměpis může být zábavný. Pustíme si zajímavé dokumenty a ukážeme si nejvíce turisticky navštěvovaná místa. Také pro Vás připravíme kvíz, za správné odpovědi bude sladká odměna. A to ve škole určitě nedostanete :-P

V další místnosti – Počítače máme dva počítače s možností připojení k internetu. V místnosti s PC máme taky knihovničku s čtenářským koutkem, stolní fotbálek a tabuli na kreslení.

Máme tu taky Studovničku – víte, na co to je? Ve studovničce s tebou napíšeme úkoly, pokud si s nimi nevíš rady a nemáš doma rodiče, kteří by ti s psaním úkolu pomohli. Také vám rádi poradíme, pokud něčemu ve škole nerozumíte, potřebujete danou látku dovysvětlit nebo zopakovat. Velmi nás potěší, když si s námi budete chtít procvičit učivo ze školy, abyste si zlepšili známky z nějakého předmětu. Můžete se s námi domluvit na pravidelném doučování nebo chodit na doučko dle vaší potřeby. 

Pokud máš nějaký problém, zlobí tě spolužáci ve škole, děti na hřišti či máš problémy doma - nemusíš se bát, rádi si s tebou popovídáme a nabídneme ti pomoc. 

Dále můžete využívat tělocvičnu, kde je velký pingpongový stůl, malá horolezecká stěna, basketbalový koš a kruhy na gymnastiku. Hrajeme tu různé sportovní soutěže, hry, připravujeme pro vás opičí dráhu a také zde tancujeme. V tělocvičně máme hi-fi věž, takže si naše sportovní radovánky můžeme zpříjemnit dobrou muzikou.

Určitě bychom byli rádi, kdybychom tu viděli někoho novýho. Tak doufáme, že se tu uvidíme.

Budeme rádi, když k nám příjdeš a prohlédneš si, jak Tykadlo vypadá a seznámíš se tu s dětmi, které sem již nějakou dobu chodí. Těšíme se na každého nového člena, takže neváhej a zastav se tu. 

Čau a brzy na viděnou.

Kolektiv NZDM Tykadlo