Dům Samaritán

004915

Dům Samaritán je jedním ze zařízeních Charity Ústí nad Labem, které poskytuje sociální služby určeném osobám bez přístřeší.

Posláním Domu Samaritán je snižovat sociální a zdravotní rizika související se způsobem života osob bez přístřeší a vytvářet podmínky pro zvládání a učení se řešit sociální situaci vlastními silami.

Sociální služby (denní centrum, noclehárna, azylový dům) poskytované v Domě Samaritán mají charakter vícestupňového resocializačního programu. Ten, kdo přichází do Domu Samaritán, se zpravidla nejprve setkává s Centrem pomoci Samaritán nebo Noclehárnou Samaritán.  Služby domu Samaritán snižují sociální a zdravotní rizika související se způsobem života osob bez přístřeší a vytváří pro ně podmínky, aby se svou sociální situaci učili řešit vlastními silami. Poskytované sociální služby jsou motivačního charakteru, motivují a aktivizují uživatele k řešení nepříznivé  sociální situace, začleňují osoby zpět do společnosti a na trh práce.

ZÁSADY DOMU SAMARITÁN
Respektování ztráty domova, způsobu života a porozumění uživatelům je základní hodnotou naší služby. Všichni zaměstnanci Domu Samaritán poskytují uživatelům podporu a ochranu v obtížné životní situaci. Dům Samaritán nabízí důvěru, důstojnost a bezpečný prostor pro načerpání nových sil.

Služby poskytujeme osobám bez přístřeší od 18 let věku.

V DOMĚ SAMARITÁN JSOU POSKYTOVÁNY TYTO TŘÍ SOCIÁLNÍ SLUŽBY:

KDE NÁS NAJDETE   
Dům Samaritán se nachází v centru města Ústí nad Labem - Štefánikova 1 (městská část Ústí nad Labem - Klíše)  s možností dojezdu MHD:
  • autobus č. 11 (autobusová zastávka Štefánikova, přímo u autobusové zastávky)
  • trolejbus č. 54 a č. 56 (autobusová zastávka Zimní stadión, pěšky dále cca 300 m)
  • trolejbus č. 52 a 58 (autobusová zastávka - Klíše - Hvězda, pěšky dále cca 500 m)
NAŠE ADRESA
Dům Samaritán
Štefánikova246/1, 400 01 Ústí nad Labem 
TEL: 475 601 805, 731 545 561
E-mail: samaritan@charitausti.cz  

UKÁZAT NA MAPĚ